Aklın yolu bir :)

SAP BusinessObjects Evangalist BI professional’i Timo Elliot’u uzun zamandır tanır , yurt dışı içi bir çok aktivitede kendisi ile beraber olduk. Kendisi şahsen yakinen takip ettiğim, sunumlarından faylandığım, öğrendiğim ve üzerine bir şeyler koyduğum bazı profosyonellerden birisidir. En son olarak da 1-2 Şubat 2010 tarihinde yaklaşık 1 ay önce Londra’da Gartner’in BI event’indeki organizasyonda karşılaştık ve sohbet ettik. Bilmeyenler içinde 26 Martta kendisi yine Türkiye’de benzeri bir sunum için geliyor. Timo’nun Londrada’ki paneline ve sunumuna katıldım .

Sanırım yıllar içinde mentalite ve tecrübeyi geliştirdikçe konu üzerinde zaman ve efor sarfedince, BI profösyonelleri olarak da aynı şekilde düşünülmeye başlanıyor.


Yukarıdaki resimdeki slide , yaklaşık 1 yıl önce 27 Mayıs 2009 da Gartner Türkiye’nin düzenlediği Business Intelligence event’inde kendi tasarladığım bir slide idi. In-memory BI yaklaşımını ve doğuştan bazı sorunların çözüldüğünü vurgulamak içindi. (Orijinal döküman ulaşmak için tıklayınız) (Slide-20)

Aşağıdaki slide ise Timo’nun 1-2 Şubat tarihlerinde Londra’da yaptığı sunumda kullandığı slide idi. nitekim hoş bir tesadüf fakat iki zıt noktayı vurgulayan bir yaklaşım idi. Timo ile aynı düşünmekten duyduğum mutluluğun yanında,  çizimine tümüyle de katıldığımı söyleyemem.
(Timo nun slidelarina ulaşmak için tıklayınız)


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: