Denemekten ve başarısızlıktan korkmamak lazım!!

“I never look at the consequences of missing a shot. When you think about the consequences you think of a negative result ”  Michael Jordan

İş zekasına dair yada herhangi bir proje kararını verirken de kurumları korkutan durumlar söz konusu. Nitekim korkunun ecele faydası olmadığını düşünürsek önemli olan gerekli olan pratik ve akılcı aksiyon, hazırlıkları yaptıktan sonra bunu denemek tabiki. Jordan ‘nın sözüne refere edecek olursak kurumsal çerçevede yeteri kadar “fit” olursak, gerisi cesaret ve pratik işi. Ben şahsen son zamanlarda genelde söylediğim bir cümle var, “Tarih ya kahramanları yani büyük başarıları yada büyük başarısızlıkları yazar”, nitekim etliye süylüye dokunmayarak nereye kadar!..Bu yüzden insiyatif alıp cesaretli ama doğru düşündükleri için bizlerle proje yapan kişileri manen ilave destekliyorum.Zaten başarılı projelere baktığınızda da genelde herkesin yaptığını aynen taklit edenler değil, bir yerinde bir karar bir cesaret örneği vardır genelde.

Diğer yandan jordan’ın ilkesini aslında özel hayatımızda da uygulamak lazım, ben üzerine gidiyorum; dedim ya pratik işi 🙂 . Jordan’da yukarıdaki smaçını sanırım ısınmadan küçük denemeler yapmadan yapmıyordur dimi?

Tags: ,

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: